George

Stanowisko: Associate
Dział: European Equities
Lokalizacja: Londyn
W Credit Suisse od 2012 r.

Jestem absolwentem Uniwersytetu Cambridge, na którym uzyskałem tytuł magistra w dziedzinie zarządzania. Pracę w Credit Suisse rozpocząłem od wakacyjnego stażu, a po roku podróżowania dołączyłem na stałe do zespołu na stanowisku Analyst.

Pracuję w biurze European Equities Sales. Pomagam klientom, takim jak menedżerowie aktywów i funduszy hedgingowych, w podejmowaniu decyzji w zakresie inwestycji kapitałowych. Analiza pomysłów dotyczących akcji jest ulubioną częścią moich obowiązków. Praca w sprzedaży oznacza też ciągły kontakt z wieloma osobami w banku – od analityków po osoby odpowiedzialne za transakcje – w celu przekazania im najbardziej trafnych informacji.

George – team player, football fan, idea person, early riser, buddy, strategic thinker, extrovert, results driver

Największą zaletą mojej pracy jest możliwość pomagania klientom w podejmowaniu właściwych decyzji. Pracuję w dziale Equity Sales, więc spędzam wiele czasu na obserwowaniu i analizowaniu rynku akcji. W związku z tym, gdy rekomendowane przeze mnie akcje przynoszą zyski klientom lub gdy korzystają oni z moich porad, odczuwam dużą satysfakcję.

W Credit Suisse masz wpływ na działalność przedsiębiorstwa już na wczesnym etapie kariery. Już na wstępie otrzymałem szeroki zakres obowiązków i dużą swobodę działania. Jeśli chcę spędzać czas na doskonaleniu pomysłów lub na spotkaniach z klientami i przedstawicielami przedsiębiorstw, przełożeni nie mają nic przeciwko. Liczy się efekt końcowy. W naszej kulturze korporacyjnej wsparcie jest bardzo ważne. Pracujemy zespołowo, dzielimy się pomysłami i staramy się, aby każdy odniósł sukces. Jeszcze zanim dołączyłem do Credit Suisse, słyszałem o zaletach pracy w tym miejscu. Nie zawiodłem się.

Nasz dzień pracy rozpoczyna się wcześnie. Jestem przy biurku przed 6:30. Odbywamy poranne spotkanie sprzedażowe około 6:55, podczas którego wysłuchujemy analityków opracowujących zalecenia na dany dzień. Później mamy znacznie więcej pracy – kontaktujemy się z klientami, aby omówić pomysły i odpowiedzieć na ich pytania. Popołudniami praca robi się dużo ciekawsza. Spełniam oczekiwania około 20 klientów. Każdego dnia spędzam sporo czasu poza biurem, spotykając się z nimi osobiście. Czasami organizuję spotkania z zespołami zarządzającymi. W wolnym czasie dopracowuję pomysły i zapoznaję się z wynikami analiz. Każdego dnia o 17:00 idę na siłownię, a później, jeśli to konieczne, wracam do biura.

W weekendy lubię grać w piłkę nożną i oglądać mecze. Staramy się też organizować spotkania piłkarskie pomiędzy reprezentacjami działu sprzedaży i działu analitycznego. Kilka razy w tygodniu uprawiam sport i nadal od czasu do czasu gram w pokera. Tak często, jak to możliwe, spotykam się z przyjaciółmi w pubie na drinka.