Bettina

Stanowisko: Relationship Manager
Dział: Private Banking and Wealth Management
Lokalizacja: Zug, Szwajcaria
W Credit Suisse od maja 2015 r.

Nie posiadam wykształcenia typowo bankowego. Mam dyplom magistra administracji międzynarodowej i zarządzania konfliktami, który zdobyłam na Uniwersytecie w Konstancji w Niemczech. Myślałam nad swoją przyszłością po skończeniu studiów i w rezultacie postanowiłam pójść na targi pracy w Bazylei. Natknęłam się tam na warsztaty poświęcone stanowisku Relationship Manager organizowane przez Credit Suisse. Na warsztatach zajmowaliśmy się analizą rzeczywistych przypadków, co pozwoliło mi się przekonać, jak wygląda ta praca. To było naprawdę fajne doświadczenie, które skłoniło mnie do wzięcia udziału w programie Career Start.

Swoje pierwsze konto założyłam właśnie w Credit Suisse. Moja rodzina od dawna korzystała z usług tego banku, więc ta decyzja była dla mnie naturalna. Chciałam również pracować w dużym przedsiębiorstwie, które oferuje możliwości typowe dla globalnej organizacji.

Bettina – colleague, lifelong customer, volunteer, career starter, foodie, problem solver, achiever, traveler

Dzięki programowi Career Start poznałam różne osoby i obszary banku. Zaczęłam od stanowiska asystentki w zespole odpowiedzialnym za klientów o największych dochodach. Większość czasu spędzałam z moim „rodzimym” zespołem w Zug, jednak miałam również możliwość uczestniczenia w różnych szkoleniach i obserwowania pracowników w innych obszarach i biurach. Szczególnie podobało mi się w sekcji giełdowej Foreign Exchange, gdzie dowiedziałam się, jak wygląda handel walutami.

Największą satysfakcję na stanowisku Relationship Manager przynosi mi kontakt z klientami. Jesteśmy twarzą banku i to właśnie do nas zwracają się w pierwszej kolejności ze swoimi pytaniami. Pomagamy im, przedstawiając propozycje, dzięki którym mogą podejmować lepsze decyzje dotyczące zarządzania majątkiem.

Pracując w Credit Suisse, mam wiele okazji, aby lepiej poznać kolegów i koleżanki. Mogę na przykład wziąć udział w comiesięcznych obiadach organizowanych przez naszą regionalną sieć Diversity Network lub udzielać się jako wolontariuszka. Ostatnio pomagałam przy obchodach z okazji otwarcia tunelu Gotthard-Basistunnel. To było naprawdę ciekawe doświadczenie, ponieważ miało związek z historią naszego przedsiębiorstwa – jego założyciel pomógł sfinansować budowę pierwszego tunelu Świętego Gotarda w Szwajcarii.

Każdy dzień w pracy jest inny. To jak będzie on wyglądał zależy od klientów i ich potrzeb. Wymaga to ode mnie elastycznego podejścia do wykonywanych zadań.

W wolnym czasie uwielbiam gotować i podróżować. Przyrządzam różne nowe potrawy. Wczoraj upiekłam sernik nowojorski. W zeszłym roku wspólnie z moim chłopakiem po raz pierwszy przygotowywaliśmy tradycyjne dania wigilijne i świetnie się przy tym bawiliśmy. Podczas zagranicznych wojaży staramy się nie rezygnować z naszej pasji. Kuchnia azjatycka należy do naszych ulubionych, więc gdy w tym roku byliśmy w Indonezji, wzięliśmy udział w kursie gotowania.