Joanna
Stanowisko: Assistant Vice President
Dział: Chief Compliance and Regulatory Affairs Officer
Lokalizacja: Wrocław, Polska
W Credit Suisse od 2012

Na mojej uczelni – Uniwersytecie Wrocławskim – zobaczyłam ogłoszenie promujące program Legal and Compliance Academy. Pomyślałam, że byłaby to dla mnie świetna okazja, żeby wykorzystać zdobytą wiedzę i nabrać doświadczenia. Byłam jedną z dwóch osób aplikujących do Legal and Compliance Academy, które nie studiowały prawa. W roku 2012 obszar compliance był nowością na polskim rynku i tylko niewielka grupa ludzi wiedziała, o co w tym chodzi. Dla mnie też było to coś nowego.

Każdy dzień w pracy jest inny – zespół Personal Account Trading, w którym pracuję, odpowiada za nadzór nad transakcjami, które pracownicy Credit Suisse realizują na prywatnych kontach maklerskich. Nasze codzienne działania można podzielić na dwa główne obszary: odpowiadanie na zapytania pracowników dotyczące wymogów, jakie muszą spełnić dokonując osobistych inwestycji, oraz monitorowanie transakcji na indywidualnych kontach pod kątem ich zgodności z obowiązującymi wewnętrznymi zasadami oraz przepisami i regulacjami.

Odkąd zostałam team leaderem zespołu, zmienił się mój zakres obowiązków. Nie uczestniczę już bezpośrednio w realizowaniu codziennych zadań, ale współpracuję z członkami mojego zespołu, zapewniając im niezbędną wiedzę i umiejętności. Odpowiadam na ich pytania i pomagam w rozwoju kariery oraz realizacji planów.

Choć zadania zespołu są jasno zdefiniowane, każdy dzień może przynieść coś nowego, np. zapytania pracowników dotyczące kwestii, którą muszę omówić z zespołem lub w szerszym gronie ekspertów, albo wprowadzenie nowych przepisów, których musimy przestrzegać. Ta druga sytuacja wymaga sporo wysiłku – od planowania, przez projektowanie aż do monitorowania skuteczności wdrożenia.

Chciałabym rozwijać moją karierę w obszarze compliance, docelowo na stanowisku kierowniczym. Obszar compliance w Credit Suisse dynamicznie się rozwija, dlatego wierzę, że będę mogła doskonalić swoje umiejętności. Jestem pewna, że wiele wewnętrznych programów, takich jak program wewnętrznej rekrutacji, może mi w tym pomóc, a udział w odpowiednich szkoleniach umożliwi mi rozwój kompetencji kierowniczych.

Cenię sobie odpowiedni balans między życiem zawodowym i prywatnym, więc po opuszczeniu biura staram się nie myśleć o pracy. Jednym z moich ulubionych sposobów na relaks jest wyjście do kina. Dlatego właśnie bezpłatne bilety do kina, które co miesiąc dostaję, są dla mnie dodatkową zaletą mojej pracy w Credit Suisse.