Anna
Stanowisko: Vice President
Dział: Technology
Lokalizacja: Wrocław, Polska
W Credit Suisse od października 2012 r.

Dorastając, marzyłam o pracy architekta, ale zainteresowałam się informatyką i ukończyłam studia na Politechnice Wrocławskiej. Ta dziedzina nauki bardzo się rozwinęła od tamtej pory. Pamiętam stary język programowania – Logo – i taśmy wykorzystywane jako nośniki danych.

Skontaktowała się ze mną osoba zajmująca się rekrutacją w Credit Suisse i zaoferowała mi pracę. Byłam wówczas od 10 lat kierownikiem działu pomocy technicznej w firmie produkującej samochody. Nie szukałam nowego zajęcia, ale zdecydowałam się zapoznać ze szczegółami związanymi z potencjalnym stanowiskiem. To było duże wyzwanie. Credit Suisse planował przenieść wszystkie działy pomocy technicznej do Polski, co było ambitnym przedsięwzięciem. Stworzyliśmy zespół od podstaw. Zaczynaliśmy z dwoma specjalistami, ale już trzy lata później zatrudnialiśmy 90 osób.

W 2015 roku skorzystałam z programu ułatwiającego zmianę stanowiska pracy wewnątrz Credit Suisse. Obecnie pracuję jako Client Relationship Manager oraz Service Delivery Manager w zakresie usług pulpitu zdalnego. Wykonuję różne zadania, ale przede wszystkim koncentruję się na określaniu modelu operacyjnego realizacji usług wsparcia technicznego dla pracowników Credit Suisse na całym świecie. Jako Client Relationship Manager kontaktuję się z działami Corporate Functions w Londynie, prezentując nowe inicjatywy i zapewniając wszystkim niezbędne wsparcie techniczne w dziedzinie IT.

Najbardziej motywuje mnie postęp, który obserwuję w moim otoczeniu. Przykładem może być moment, gdy projekt wkracza w kolejną fazę lub gdy planowana inicjatywa jest wdrażana. Jeszcze bardziej ekscytuje mnie świadomość tego, że moje działania pozytywnie wpływają na współpracowników i klientów.

Każdy dzień mojej pracy wygląda nieco inaczej. Przychodzę do biura, prowadzę spotkania, podejmuję decyzje i wprowadzam pomysły w życie. Razem z zespołem rozwiązujemy problemy, a czasami wykrywamy je. Nowe stanowisko, które jest nastawione na realizację projektów, daje mi również możliwość pracy zdalnej i pozwala elastyczniej zarządzać czasem pracy. Niekiedy poświęcam więcej godzin na to, by zrealizować dany projekt, a innym razem wychodzę z biura wcześniej.

Gdy nie pracuję, uwielbiam czytać książki, szczególnie kryminały. Bardzo lubię rękodzieło. Maluję, szyję i odnawiam meble. Moją najnowszą pasją jest ogrodnictwo. Kiedy z rodziną przeprowadziłam się do nowego domu, miałam okazję stworzyć swój ogród od podstaw.