Sophie

Stanowisko: Vice President
Dział: PWMC Switzerland
Lokalizacja: Lozanna
W Credit Suisse od 2000 r.

Od zawsze wiedziałam, że chcę pracować w bankowości, jednak nie byłam pewna, jaki obszar będzie dla mnie najbardziej odpowiedni. W wieku 21 lat nie masz pojęcia, jakie możliwości daje rynek pracy. Na szczęście jeden z moich dobrych znajomych powiedział mi o programie Career Start w Credit Suisse.

Program Career Start pozwolił mi poznać branżę. Dzięki zdobytym umiejętnościom zaczęłam sprawnie wykorzystywać swoją wiedzę teoretyczną w życiu zawodowym. Odkryłam po kolei wszystkie ścieżki kariery w Credit Suisse i spróbowałam sił w wielu obszarach banku. Pod koniec programu przyjęłam ofertę pracy w biurze w Genewie przy obsłudze klientów hiszpańskojęzycznych. To było ekscytujące doświadczenie, ponieważ mogłam dużo podróżować.

Sophie – mother, baker, runner, traveler, news junkie, manager, team player, vice president

Teraz pracuję na stanowisku Relationship Manager i pomagam klientom ze Szwajcarii rozstrzygać kwestie finansowe. Jestem tu, aby odpowiadać na ich pytania dotyczące inwestycji, kredytów lub hipotek oraz informować o tym, co aktualnie dzieje się na rynku. Objęłam to stanowisko dwa lata temu, po urodzeniu syna.

Moją pracę lubię za to, że mogę w niej robić tak różne rzeczy. Czuję się wtedy jak lekarz pierwszego kontaktu, ponieważ dzielę się z innymi swoją rozległą wiedzą ogólną oraz mam pod ręką specjalistów, do których mogę zadzwonić, gdy tylko potrzebuję pomocy lub wsparcia w zakresie konkretnych produktów lub usług, które oferujemy naszym klientom. Bardzo podoba mi się to, że pracuję w małym, liczącym siedem osób, zespole – jesteśmy jak rodzina.

Przed pracą przeglądam serwisy informacyjne, aby sprawdzić, czy wydarzyło się coś, co może mieć wpływ na moich klientów. Bezpośrednio po przyjściu do biura sprawdzam e-maile i staram się odpowiedzieć na wszystkie pytania klientów. Kontroluję stan ogólnego portfela i płynność klientów, aby wykryć wszelkie niecodzienne działania. Następnie zwykle przygotowuję się do spotkań z nimi. Każdy dzień jest inny, dzięki czemu nigdy się nie nudzę. Zawsze staram się pracować jak najlepiej i dawać z siebie jak najwięcej.

Credit Suisse dał mi szansę sprawdzenia się w różnych rolach, na różnych etapach życia. Każda była idealnie dopasowana do moich potrzeb. Kiedy byłam młodsza, stanowisko w biurze w Genewie i praca z międzynarodowym klientem pozwoliły mi poznać inny obszar banku i inną część świata. Po założeniu rodziny, mogłam ograniczyć pracę do czterech dni w tygodniu, żeby spędzać więcej czasu z synem. W wolnych chwilach gram w tenisa, biegam i piekę ciasta.