Nasz zespół Raffaele

Raffaele

Stanowisko: Apprentice
Dział: Technology (IT)
Lokalizacja: Zurych
W Credit Suisse od 2013 r.

Interesowałem się techniką i komputerami odkąd skończyłem 10 lat. Mój ojciec również pracuje w branży IT, więc wybór był dla mnie oczywisty. Podobają mi się szybki rozwój i stały postęp technologiczny.

Rozpocząłem praktyki w Credit Suisse w wieku 15 lat. Byłem jedną z najmłodszych osób w grupie. Rok wcześniej uczestniczyłem w próbnym dniu praktyk i bardzo mi się podobało. Każdy był miły, a praca wydawała się bardzo interesująca.

Meet Raffaele – technologist, athlete, musician, photographer, team player, future-planner, problem solver, sports lover

Nawet pracując na stanowisku Apprentice, mam poczucie realnego wpływu na działanie banku. Obecnie zapewniam wsparcie techniczne pracownikom Credit Suisse i zajmuję się większymi projektami takimi jak migracja danych.

Szkolenie organizowane przez Credit Suisse pomogło mi w każdym obszarze mojej pracy. Aktualnie jestem na trzecim roku programu praktyk. Zdobyłem podstawowe umiejętności w obszarze IT, których potrzebuję do pracy, dowiedziałem się też więcej o Credit Suisse jako banku. Wciąż chodzę do szkoły dwa dni w tygodniu.

Największą zaletą mojej pracy jest możliwość pomagania klientom wewnętrznym. Rozwiązanie problemu lub naprawienie usterki powoduje zadowolenie klienta i poprawia mi humor. Sądzę, że zajmowanie się tak rozległą infrastrukturą technologiczną to zarówno przywilej, jak i ogromna odpowiedzialność. Cieszę się, że praca, którą wykonujemy, jest ważna dla całego przedsiębiorstwa.

Każdy dzień zaczynam od sprawdzenia poczty, zapoznania się z wnioskami o pomoc techniczną oraz uporządkowania ich według priorytetu. Odbywam również wiele spotkań. Niekiedy mogę pracować sam, jednak gdy pracujemy nad dużymi projektami, działamy zespołowo. Nawet mój szef pracuje razem z nami, co jest fajne, ponieważ wszyscy tworzymy zespół, w którym każdy jest równy.

Chciałbym się odwdzięczyć Credit Suisse za wszystko, co dzięki niemu osiągnąłem. Planuję kontynuować pracę po zakończeniu praktyk. Możliwe, że poznam inne działy. W przyszłości chciałbym pracować za granicą, na przykład w Nowym Jorku.

Jestem miłośnikiem sportu w każdej formie. Utrzymanie dobrej kondycji fizycznej jest dla mnie ważne. Gram na gitarze, gitarze basowej i perkusji. Oprócz tego lubię robić zdjęcia oraz podróżować.