Piotr

Stanowisko: Banking Analyst
Dział: Banking Operations
Lokalizacja: Wrocław, Polska
W Credit Suisse od sierpnia 2014 r.

Studiowałem na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Na piątym roku rozpocząłem praktyki w dziale Private Banking. Po zdobyciu dyplomu postanowiłem wziąć udział w programie dla absolwentów prowadzonym przez Credit Suisse. Kierowałem się nie tylko chęcią pracy w bankowości, ale także doskonałą renomą przedsiębiorstwa. To był idealny sposób na rozpoczęcie kariery.

Obecnie pracuję na stanowisku Analyst w zespole Money Markets. Zajmujemy się kwestiami dotyczącymi walut i rynków. Obsługujemy transakcje na rynku europejskim, północnoamerykańskim, a także singapurskim. Cały czas współpracujemy z pracownikami w tych lokalizacjach, przetwarzając dla specjalistów zlecenia transakcyjne i handlowe od klientów lub innych zespołów.

Piotr – analyst, athlete, musician, world traveler, collaborator, high achiever, inquisitive, lifelong learner

Wyjątkowe szkolenia Credit Suisse pozwoliły mi się rozwinąć zawodowo. Bank oferuje pracownikom doskonałe możliwości rozwoju kompetencji i umiejętności. Pierwsze trzy tygodnie mojego programu były bardzo interesujące. Spotkałem menedżerów wyższego szczebla i osoby z całego przedsiębiorstwa, uczestniczyłem w szkoleniach z zakresu ekonomii i rynków pieniężnych, a także uzyskałem ogólny obraz sektora usług finansowych. Szkolenia pomogły mi również w szerszym spojrzeniu na organizację banku, moje stanowisko i dostępne możliwości.

Ponadto wszystkie osoby, które spotkałem, okazały się miłe i skoncentrowane na dobrym wykonywaniu swojej pracy. Wszyscy byli równie zmotywowani jak ja. Wciąż utrzymuję kontakt z innymi analitykami, którzy rozpoczęli pracę w tym samym czasie. Dzielimy się doświadczeniami i spotykamy po pracy na drinka.

Lubię poczucie odpowiedzialności za zapewnianie odpowiedniego obrotu pieniędzmi w banku i poza nim. Praca w zespole Money Markets pozwala mi również na kontakty z klientami i ze współpracownikami na całym świecie. Cieszę się, że jestem częścią globalnego przedsiębiorstwa.

Na co dzień zajmuję się transakcjami handlowymi w różnych walutach. Muszę pamiętać o godzinach granicznych przeprowadzania transakcji w przypadku każdej waluty i każdego kraju. Może to być stresujące, jednak presja codziennych terminów mi odpowiada. Koncentruję się na swojej pracy na 110% i czuję się związany z rynkami, które obsługuję.

Interesuję się głównie sportem, muzyką i podróżami. Gram w tenisa (jestem też instruktorem) oraz w tenisa stołowego, squasha, siatkówkę i koszykówkę, jeżdżę również na nartach. Od podstawówki grałem na różnych instrumentach, a w szkole byłem członkiem zespołu muzycznego. Nadal uwielbiam muzykę, lecz śpiewam jedynie dla znajomych. Moją pasją są także podróże. Właśnie wróciłem z podróży do Chin i Malezji. W przyszłości chciałbym odwiedzić każdy kontynent.