Nasz zespół Patricia

Patricia

Stanowisko: Managing Director
Dział: Investment Banking
Miejsce pracy: Hongkong SAR, Chiny
W Credit Suisse od czerwca 2009 r.

Pochodzę z rodziny inżynierów, dlatego sądziłam, że pójdę tą samą drogą. Ukończyłam studia inżynierskie i magisterskie w zakresie inżynierii lądowej na Uniwersytecie w Cambridge, ale po kilku stażach w firmach inżynieryjnych postanowiłam spróbować pracy w banku inwestycyjnym. Od tamtej pory nie zmieniłam branży. Najbardziej atrakcyjne było dla mnie to, że nawet pracownicy niższego szczebla mają duży zakres odpowiedzialności. Lubię dynamiczne środowisko i to, gdy wszyscy ciężko pracują, by wspólnie osiągnąć cel.

Dołączyłam do Credit Suisse w 2009 roku. Pracuję w zespole, który reorganizował rynek instrumentów pochodnych opartych na akcjach w regionie Azji i Pacyfiku. Z ogromną satysfakcją obserwowałam rozwój banku i wspólne osiągnięcia naszego zespołu na przestrzeni ostatnich siedmiu lat. Credit Suisse jest wyjątkowym miejscem, które łączy pasjonatów i oferuje im narzędzia potrzebne do realizacji ambitnych celów.

Patricia – listener, globetrotter, leader, problem solver, confidant, reader, thinker, banker

Obecnie kieruję zespołem Equity Derivatives Sales w Hong Kongu i Singapurze. Pomaga on instytucjom finansowym i firmom rodzinnym wykorzystywać instrumenty pochodne do realizowania celów inwestycyjnych. Lubię instrumenty pochodne, ponieważ pozwalają inwestorom działać zgodnie ze swoimi przekonaniami inwestycyjnymi, niezależnie od sytuacji rynkowej. Mój zespół pełni rolę łącznika pomiędzy klientami a różnymi zespołami wewnątrz Credit Suisse, takimi jak zespół ds. transakcji, zespół ds. strukturyzacji, zespół prawny, IT czy zespół operacyjny.

Stale przypominam współpracownikom, że dobre wyniki muszą być poprzedzone trwałą i opartą na zaufaniu relacją z klientem. Dopiero wtedy są prawdziwym źródłem satysfakcji. Najbardziej motywuje mnie jednak tworzenie opartych na zaufaniu relacji z klientami. Aby osiągnąć sukces, trzeba słuchać ludzi, rozumieć i budować ich zaufanie. Z radością obserwuję też rozwój zawodowy członków mojego zespołu. Jest to dla mnie niezwykle budujące.

Każdy dzień pracy różni się od poprzedniego, ale zasadniczo działam w trzech obszarach. Jednym z nich jest współpraca z klientami nad wyborem odpowiednich instrumentów w oparciu o ich cele oraz tolerancję na ryzyko. Innym obszarem jest współpraca z zespołami wewnętrznymi podczas przeprowadzania transakcji. Pomagam także podwładnym w rozwijaniu ich kompetencji i wzajemnych relacji. Każda z osób pracujących w moim zespole realizuje nieco inne zadania, ale chcę, by wszyscy mogli swobodnie wyrażać swoje opinie, przedstawiać pomysły i brać odpowiedzialność za swoje działania.

Lubię jadać poza domem i spędzać czas z ludźmi zarówno w okolicznościach zawodowych, jak i czysto towarzyskich. Chętnie poznaję historie innych osób i nawiązuję kontakty. Jestem też oddaną czytelniczką. Podróżowanie stanowi istotną część mojego życia – im bardziej egzotyczne miejsca, tym lepiej.