Olivier

Stanowisko: Uczestnik programu Career Start
Dział: Advisory and Sales
Lokalizacja: Zurych
W Credit Suisse od grudnia 2015 r.

Studiowałem inżynierię biznesową i uzyskałem dyplom magistra w dziedzinie przedsiębiorczości ze specjalizacją dotyczącą przedsiębiorstw technologicznych. Kiedy wybierałem przedsiębiorstwa, w których chciałbym pracować, Credit Suisse był na czele mojej listy. Spodobało mi się, że stawia na innowacje i ma duże doświadczenie w obszarze zarządzania majątkiem. Ten bank stawia na przyszłość, a ja chciałem być jego częścią.

Pracę rozpocząłem od programu Career Start, a obecnie jestem zatrudniony w dziale Advisory and Sales Management. Mój zespół wykorzystuje technologie i opracowuje inicjatywy sprzedażowe w celu przyspieszenia pracy i poprawy wydajności. Dzięki temu Relationship Managers mogą poświęcić więcej czasu klientom, zamiast zajmować się czynnościami administracyjnymi. Wspieramy również zespół zarządzający w projektach dotyczących technologii i w sprawozdawczości oraz pomagamy znaleźć nieszablonowe rozwiązania problemów.

Olivier – technologist, snowboarder, dancer, quick thinker, innovator, traveler, problem solver, instructor

Uczestniczyłem w programie Insight organizowanym przez Credit Suisse. Był to trzydniowy program szkoleniowy, który obejmował rywalizację biznesową z innymi zespołami. Jego częścią były prezentacje prowadzone przez specjalistów z dziedziny technologii i bankowości inwestycyjnej. Wszystkie prelekcje okazały się bardzo interesujące, ponieważ prelegenci byli ekspertami w swoich dziedzinach. Nie mam rozległej wiedzy finansowej, dlatego korzystałem z każdej okazji, aby lepiej poznać dany dział i sektor. Było to najlepsze szkolenie, w jakim kiedykolwiek brałem udział.

Rozwiązywanie problemów w ramach pracy zespołowej sprawia mi dużą przyjemność. Kiedy mierzymy się z wyzwaniem lub trudnym zadaniem, działamy razem i robimy co w naszej mocy, aby znaleźć rozwiązanie. Jeżeli słyszymy od kierownictwa wyższego szczebla, że są zadowoleni z wyników, odczuwamy ogromną satysfakcję. Miałem również szansę spotkać wiele osób i przekonać się, jak wygląda praca na różnych stanowiskach. Obecnie jestem zatrudniony w zespole International Wealth Management. Kolejnym krokiem będzie przeniesienie się do Swiss Universal Bank. Jestem przekonany, że jeżeli będę ciężko pracować i mocno się zaangażuję w konkretny obszar, to zostanie to docenione i w rezultacie otrzymam odpowiadającą mi ofertę.

Każdy dzień pracy jest inny, ponieważ wszystko zależy od projektu. Bardzo mi to odpowiada, gdyż lubię wyzwania wymagające szybkiego myślenia i umiejętności rozwiązywania problemów. Podoba mi się również to, że moje zadania zmieniają się w zależności od projektu. Czasem zajmuję się trzema lub czterema problemami związanymi z nowym narzędziem. Innym razem wraz z zespołem wprowadzam nowe inicjatywy sprzedażowe i staram się ustalić, jaki będzie mój wkład oraz jak mogę pomóc w pomyślnej realizacji projektu.

Mam wiele zainteresowań, jednak wszystko zależy od tego, ile mam na nie czasu. Kiedyś byłem instruktorem tańca i organizowałem zajęcia związane z tańcem. Jako student, zanim rozpocząłem pracę w sektorze usług finansowych, założyłem kilka małych firm. Aktualnie jeżdżę na snowboardzie i uwielbiam podróżować. Jestem zdania, że poznawanie nowych osób w nowych miejscach sprzyja rozwojowi osobistemu.