Michael

Stanowisko: Szef działu Specialized Valuation Control and Structured Trade Reviews
Dział: Product Control
Lokalizacja: Singapur
W Credit Suisse od 1995 r.

Dołączyłem do londyńskiego biura Credit Suisse zaraz po uzyskaniu uprawnień biegłego rewidenta. Od tamtej pory pracowałem w czterech różnych krajach na dziesięciu różnych stanowiskach.

Do banku przyciągnęły mnie ogromne możliwości rozwoju. Rozpocząłem pracę w dziale Product Control w Londynie, po czym poprosiłem o przeniesienie do Nowego Jorku, gdzie spędziłem dwa lata. Później pracowałem w Zurychu, a następnie wróciłem do Wielkiej Brytanii. Tam ożeniłem się i założyłem rodzinę. Od dziewięciu lat mieszkamy w Singapurze. W mojej pracy bardzo lubię jej dynamiczny charakter oraz możliwość międzynarodowych podróży.

Michael – father, husband, change maker, world traveler, mentor, innovator, coach, data lover

Obecnie zarządzam zespołem 75 osób zatrudnionych w biurze Credit Suisse w Pune, w Indiach. Mój zespół przeprowadza kontrole wycen i dokonuje przeglądów handlowych. Staram się odwiedzać Indie przynajmniej raz na kwartał i spotkać się wtedy z jak największą liczbą osób. Planuję fora, szczegółowe przeglądy i lunche, aby mieć możliwość porozmawiania z ludźmi zatrudnionymi na różnych szczeblach.

Uwielbiam pracę ze wszystkimi zatrudnionymi tutaj utalentowanymi osobami oraz świadomość tego, co mogą osiągnąć. Odczuwam satysfakcję z możliwości uczenia i wspierania moich podwładnych w rozwijaniu ich potencjału. Nasi pracownicy są znakomici i świetnie ze sobą współpracują. Osoby zatrudnione w Credit Suisse i panująca tu kultura to dla mnie kluczowe powody, dla których jestem w tym banku od tak dawna. Wszyscy są życzliwi i wspierają nowych kandydatów w procesie adaptacji. Jednocześnie jasno określamy zadania do wykonania i wyniki, jakich oczekujemy.

Jakość i doskonałe wyniki są dla mnie bardzo ważne. Staram się wpoić wszystkim takie poczucie profesjonalizmu, jakie wypracowałem przez lata pracy w księgowości. Jestem zwolennikiem rozwiązywania problemów w oparciu o fakty. Chcę, by mój zespół najpierw w pełni zrozumiał procedury i problemy, a następnie ustalał właściwy kierunek działania.

Mój typowy dzień pracy polega na łączeniu potrzeby strategicznego rozwoju z realizacją codziennych zadań i zobowiązań. Angażuję się też w wiele działań związanych ze zmianami w banku i jego przyszłością. Współpracuję z kierownictwem wyższego szczebla nad strategią zastosowania nowoczesnych technologii w celu udoskonalenia naszej pracy.

Z powodzeniem utrzymuję równowagę między życiem zawodowym i rodzinnym. Jestem żonaty i mam dwie nastoletnie córki, które uczęszczają do międzynarodowej szkoły, w której uczy moja żona. Dzieci są najważniejsze w moim życiu. Wspólnie podróżujemy i uczestniczymy w wydarzeniach sportowych. Uważam, że trzeba mieć czas na odpoczynek i, gdy to możliwe, spotykać się z przyjaciółmi, wychodzić na siłownię czy też wyjeżdżać na urlop. Credit Suisse zawsze wspierał taką elastyczność.