Jeslyn

Stanowisko: Assistant Vice President
Dział: Compliance
Lokalizacja: Singapur
W Credit Suisse od 2011 r.

Uzyskałam dyplom licencjata nauk społecznych na Narodowym Uniwersytecie Singapuru. Interesuję się bankowością, ponieważ to dziedzina o kluczowym znaczeniu dla wszystkich, stanowiąca istotną część każdej gospodarki. Podobał mi się również pomysł pracy w dziale ds. zgodności z przepisami (Compliance) – chcę nauczyć się, jak chronić aktywa i reputację firmy.

Pracę w Credit Suisse rozpoczęłam bezpośrednio po ukończeniu szkoły jako uczestniczka pierwszego programu dla stażystów Compliance Academy Trainee Program. Credit Suisse był jednym z pierwszych przedsiębiorstw w branży, które wprowadziły program stażów w dziedzinie zgodności z przepisami, a ja uznałam, że to bardzo przydatne w obecnej sytuacji prawnej. Byłam w pilotażowej grupie stażystów.

Jeslyn – optimist, world traveler, city lover, morning person, problem solver, multi tasker, effective engager, trusted advisor

Obecnie pracuję w zespole Financial Crime Compliance. Mój zespół specjalizuje się w analizie due diligence klienta na etapie otwierania i modyfikacji kont. Sprawdzamy wnioski o otwarcie konta w ramach usług typu private banking pochodzące od wszystkich rodzajów klientów – od osób o najwyższych dochodach po korporacje. Dbamy o to, aby bank i klienci działali zgodnie z przepisami, a także aby bank podejmował współpracę wyłącznie z klientami działajacymi w dobrej wierze.

Z przyjemnością udzielam porad i rekomendacji, aby mieć pewność, że bank zarządza ryzykiem oraz podejmuje świadome decyzje. Cieszę się, gdy mogę pomagać kolegom i koleżankom z działu obsługi klienta. Lubię również pracować z członkami mojego zespołu tak, by klienci byli zadowoleni. Czerpię satysfakcję ze świadomości, że oferujemy doskonałą obsługę wspaniałym klientom i pomagamy im osiągać sukces. To właśnie odróżnia nas od naszych konkurentów.

Przydzielono mi międzynarodowe zlecenie w Sydney. Przez trzy miesiące nadzorowałam australijski zespół Financial Crime Compliance. Moje obowiązki wykraczały poza zwykły zakres zadań wykonywanych w Singapurze, przez co zyskałam szansę robienia rzeczy, z którymi normalnie nie miałabym styczności. Na przykład przez ten czas byłam osobą kontaktową jednego z organów regulacyjnych, który przeprowadzał ocenę naszego programu. To było dla mnie bardzo ekscytujące doświadczenie, które pozwoliło mi nauczyć się przykładania wagi do najdrobniejszych szczegółów.

Na co dzień w mojej pracy panuje wielki ruch. Staram się przychodzić wcześnie, aby w ciszy i spokoju uporządkować rzeczy, zanim dzień rozpocznie się na dobre. Otrzymujemy dużo wewnętrznych zapytań z działu obsługi klienta i musimy udzielać na nie odpowiedzi według pilności i wagi sprawy. Równocześnie często jesteśmy zaangażowani w audyty i dochodzenia, a także otrzymujemy wnioski od organów regulacyjnych. Mój zespół zajmuje się wieloma sprawami dotyczącymi zgodności z przepisami, co oznacza, że współpracujemy ze specjalistami z całego obszaru bankowości prywatnej.

Lubię podróżować i poznawać nowe miejsca. Zawsze staram się planować jakąś podróż, aby mieć na co czekać. Moimi ulubionymi miastami są te o kosmopolitycznym charakterze, na przykład Londyn i Tokio. Można w nich znaleźć doskonałe restauracje i pyszne jedzenie.