Nasz zespół Jacqueline

Jacqueline

Stanowisko: Vice President
Dział: Investment Banking and Capital Markets
Lokalizacja: Hongkong SAR, Chiny
W Credit Suisse od września 2009 r.

Urodziłam się w Kanadzie, ale dorastałam w Hongkongu. W szkole średniej postanowiłam studiować na kierunku biznesowym, a w przyszłości – być może – prowadzić własną firmę. To właśnie dlatego ukończyłam finanse i rachunkowość w Wharton School of Business na Uniwersytecie Pensylwanii.

Rozpoczęłam pracę w Credit Suisse bezpośrednio po studiach, po stażu w biurze w Hongkongu, który odbyłam latem przed ostatnim rokiem nauki. Credit Suisse stawia na rozwój liderów potrafiących pracować w zespole. Kultura korporacyjna skupia się na pracy zespołowej w celu osiągania najlepszych wyników. Pracowałam na stanowisku Analyst przez trzy lata, jako Associate przez kolejne trzy lata, a obecnie awansowałam i uzyskałam tytuł Vice President.

Jacqueline – banker, team player, movie buff, pragmatist, foodie, optimist, globetrotter, mentor

Obecnie pracuję w zespole Corporate Finance, który zajmuje się klientami korporacyjnymi z wielu branż i oferuje im rozwiązania dopasowane do ich potrzeb strategicznych oraz finansowych. Wiele czasu spędzam pomagając firmom zwiększyć kapitał za pośrednictwem rynków kapitałowych lub kredytów, a także zapewniając doradztwo w zakresie możliwości fuzji i przejęć. Pomagam również osobom pracującym na stanowiskach Analyst i Associate z działu Corporate Finance – jeżeli inne zespoły potrzebują dodatkowego wsparcia przy projektach, mogą zwrócić się do mnie, a ja przydzielę im kogoś do pomocy.

Nasze biuro pracowało nad kilkoma istotnymi transakcjami takimi jak pierwsza oferta publiczna papierów wartościowych firmy Alibaba. Nawet jeżeli nie jest się bezpośrednio zaangażowanym w takie projekty, uczestnictwo w transakcjach, które pojawiają się w czołówkach gazet, jest ekscytujące. Nasza praca jest niezwykle dynamiczna. Pracujemy z wieloma klientami, a każda transakcja wiąże się z innymi wyzwaniami. Najwięcej satysfakcji sprawia mi, gdy po zakończonym projekcie nasi klienci korporacyjni emitują akcje lub obligacje.

Nie zawsze jest idealnie. Gdy obsługujemy dużą transakcję, zostajemy po godzinach. Jeżeli jestem przy biurku, pracując nad realizowaną transakcją, zazwyczaj dzwonię do wielu zaangażowanych osób i telefonicznie sprawdzam czy wszystko przebiega sprawnie.

Wolny czas spędzam z rodziną, na ćwiczeniach, odwiedzaniu nowych restauracji i podróżowaniu po świecie. Jestem też miłośniczką kina, zwłaszcza amerykańskiego.