Nasz zespół Gülçin

Gülçin

Stanowisko: Apprentice
Dział: Private Banking and Wealth Management
Lokalizacja: Zurych, Szwajcaria
W Credit Suisse od sierpnia 2014 r.

Dorastałam w Szwajcarii, lecz w domu mówiłam po turecku. Znam również trochę francuski, angielski i oczywiście niemiecki. Jako jedyna w rodzinie pracuję w banku, więc przed rozpoczęciem praktyk nie miałam żadnego doświadczenia związanego z bankowością.

O stażu usłyszałam po raz pierwszy w szkole średniej, kiedy miałam 15 lat. Kultura i entuzjazm, których doświadczyłam w trakcie dnia próbnego w Credit Suisse, były dla mnie inspiracją. Odniosłam wrażenie, że wszyscy mają ze sobą dobry kontakt i dobrze się bawią. Kultura korporacyjna wymaga ambicji i skupienia na celu, ale to ciekawość pracy i płynąca z niej radość sprawiają, że sukces jest w zasięgu ręki.

Gülçin – student, apprentice, optimist, contributor, problem solver, athlete, friend, planner

Obecnie jestem na drugim roku trzyletniego programu. Co sześć miesięcy zmieniam zespół. Obecnie pracuję w zespole, który oferuje pracownikom Credit Suisse usługi z zakresu bankowości i zarządzania majątkiem. Uczę się, jak prowadzić konsultacje z pracownikami, rozpatrywać wnioski i przygotowywać indywidualne oferty. Każda zmiana ma trochę inny charakter i wiąże się z nowymi celami. Po ukończeniu programu będę miała za sobą praktyki w trzech zespołach zajmujących się obsługą klienta i trzech działających w obszarach wspomagających obsługę klienta.

Przekonałam się, że każdy z nas przyczynia się do wspólnego sukcesu. Wiem, że moja praca przynosi efekty już dzisiaj, a dzięki szkoleniu, w którym uczestniczę, będę mieć wpływ na przyszłość.

Dwa dni w tygodniu spędzam w szkole, a pozostałe poświęcam na pracę w banku. Cieszę się, że ciągle uczę się. Jednego dnia mam kontakt z klientami, a następnego przygotowuję prezentację. Nauczyłam się wychodzić ze swojej strefy komfortu. Udział w programie z jednoczesnym kontynuowaniem nauki był dla mnie dużym wyzwaniem, na szczęście już mam wszystko pod kontrolą.

W wolnym czasie czytam i spotykam się ze znajomymi. Próbuję swoich sił także w zajęciach, których do tej pory nie miałam okazji spróbować: śpiewam, gram w tenisa, a ostatnio rozpoczęłam kurs tańca. Chcę spróbować wszystkiego.