Nasz zespół Florence

Florence

Stanowisko: Managing Director
Dział: Dyrektor działu Products & Investment Services, Swiss Universal Bank
Lokalizacja: Zurych
W Credit Suisse od 2000 r.

Spodobała mi się atmosfera przedsiębiorczości panująca w Credit Suisse. Dołączyłam do zespołu 16 lat temu, do moich obowiązków należało zajmowanie się instrumentami pochodnymi. Postawiliśmy na dużą swobodę w tworzeniu oferty produktów, aby ją uatrakcyjnić. Czułam, że Credit Suisse jest odpowiednim miejscem do tego, aby wprowadzać dobre pomysły w życie. Pasja w połączeniu z ciężką pracą to sukces.

Obecnie pełnię funkcję dyrektora działu Product and Investment Services dla Swiss Universal Bank. Odpowiadam za zarządzanie ofertą, która obejmuje zarówno podstawowe produkty, jak i zaawansowane rozwiązania inwestycyjne, oraz za utrzymywanie relacji z klientami. Nadzoruję 160 osób. Poświęcam wiele czasu na budowanie pozytywnego, inspirującego i innowacyjnego środowiska pracy. Uczymy się od siebie i o sobie. Nie przywiązujemy szczególnej wagi do hierarchii służbowej. Pracownicy mają możliwość rozwijania własnych pomysłów. Jednocześnie oczekuję od nich efektywności i doskonałych wyników. Chcę, by mój zespół rozumiał pozytywny wpływ naszej pracy na pojedyncze osoby i firmy oraz był świadomy odpowiedzialności, jaką ponosimy jako przedsiębiorstwo o globalnym zasięgu.

W Credit Suisse obowiązuje kultura mentorska, z której wszyscy korzystamy. Pracowników młodszego pokolenia łączymy w zespoły z pracownikami bardziej doświadczonymi, by wymieniali się wiedzą o technologii i nowych trendach. Skupiam się na tym, by być mentorem dla kobiet. Staram się wspierać ich rozwój zawodowy, bez względu na długość stażu pracy na danym stanowisku.

Dla osób nowo zatrudnionych nawiązywanie relacji ma kluczowe znaczenie. Trzeba poznawać ludzi z różnych działów, ponieważ pomaga to skuteczniej wykonywać swoje zadania. Znając więcej osób zatrudnionych w Credit Suisse, masz większe szanse na rozwój i naukę. Nawiązywanie kontaktów może odbywać się podczas wydarzeń oficjalnych lub tych o codziennym charakterze, jak zwykłe wyjście na kawę lub wspólny udział w wykładzie.

Uwielbiam oferować klientom satysfakcjonujące i interesujące rozwiązania, takie jak zupełnie nowa, rewolucyjna oferta inwestycyjna (np. CS Invest) lub nowe rozwiązanie cyfrowe (np. możliwość wypłacania gotówki bez użycia karty płatniczej). Mając świadomość nakładu pracy, lepiej widać rezultaty swoich wysiłków i ich korzystny wpływ na bank. Źródłem motywacji jest dla mnie również możliwość współpracy z tak wieloma utalentowanymi i pełnymi pasji ludźmi.

Mój typowy dzień pracy składa się głównie ze spotkań z interesariuszami i współpracy z moim zespołem przy realizacji strategicznych projektów. Najważniejsze jest, aby podejmować decyzje, które pozwalają osiągać zadowalające efekty. Interakcja ze współpracownikami, członkami zespołu i klientami wewnętrznymi, stawianie wyzwań innym i realizowanie tych stawianych mnie, a także rozwiązywanie problemów– robienie wszystkiego, aby bank działał efektywniej i odnosił większe sukcesy – są dla mnie źródłem największej satysfakcji.

Rodzina jest moją największą pasją. Jestem mamą dwóch chłopców. Każdą wolną chwilę spędzam z najbliższymi. Codziennie jemy razem kolację, nawet jeśli później muszę wrócić do pracy w domowym biurze, jest dla mnie bardzo ważne. W weekendy spędzam wiele czasu na wolnym powietrzu, wędrując po górach lub uprawiając sport.