Nasz zespół Christina

Christina

Stanowisko: Investment Consultant
Dział: Private Banking and Wealth Management
Lokalizacja: Hong Kong SAR, Chiny
W Credit Suisse od lipca 2013 r.

W mojej rodzinie wszyscy są przedsiębiorcami, dlatego zainteresowałam się analityką przedsiębiorstw i inwestycjami. Ukończyłam ekonomię na Narodowym Uniwersytecie Tajwańskim, a następnie pracowałam jako analityk rynku akcji w ramach bankowości inwestycyjnej w sektorze technologicznym w Azji.

Po kryzysie finansowym wznowiłam edukację i zdobyłam dyplom MBA w Booth School of Business na Uniwersytecie w Chicago. Przeszłam proces rekrutacji na kampusie i rozpoczęłam pracę w Credit Suisse jako stażystka, a następnie na stanowisku Associate w pełnym wymiarze czasu pracy. Program Associate trwał dwa i pół roku. W tym okresie uczestniczyłam w wielu szkoleniach, między innymi w Zurychu, aż w końcu uzyskałam tytuł Vice President.

Wybrałam Credit Suisse, ponieważ interesowało mnie zarządzanie majątkiem w Azji. Dysponujemy wszystkimi zasobami dużej firmy o zasięgu globalnym, co oznacza, że stale można uczyć się nowych rzeczy oraz mieć wkład w rozwój banku w regionie Azji i Pacyfiku.

Christina – investor, aspiring golfer, hiker, entrepreneur, team builder, adventurer, snowboarder, pop music fan

Jako Investment Consultant pomagam klientom z Chin o najwyższych dochodach w podejmowaniu dobrych decyzji inwestycyjnych. W ostatnim dziesięcioleciu Chiny zanotowały ogromny wzrost, a wiele zamożnych osób dopiero uczy się, jak inwestować swój majątek.

Przez większość czasu ściśle współpracuję z osobami na stanowisku Relationship Manager, przygotowując rekomendacje inwestycyjne i przesyłając je klientom. Blisko współpracuję również ze specjalistami ds. produktów, którzy zajmują się określonymi kategoriami aktywów. Chociaż przez większość czasu jestem do dyspozycji klientów, to pomagam również moim koleżankom i kolegom budować relacje z nowymi klientami.

Działam w ramach strategii, której celem jest wprowadzenie usług zarządzania majątkiem w Azji, która jest rynkiem o ogromnym potencjale. Pasjonuje mnie edukowanie naszych klientów i pomaganie im w lepszym zrozumieniu świata inwestycji.

Na obecnym etapie życia chcę się skupić na karierze, jednocześnie zachowując równowagę między pracą a życiem prywatnym. Weekendowe poranki spędzam na siłowni, natomiast wieczory poświęcam na wypady na miasto. Uwielbiam spędzać czas na świeżym powietrzu. W pobliżu Hongkongu są góry, po których chodzimy ze znajomymi. Latem pływamy i odbywamy rejsy łodzią. Ciągle staram się robić coś nowego, więc próbuję swoich sił w nowych sportach, takich jak skoki ze spadochronem i snowboard. W ten sposób poznaję swoje ograniczenia i uczę się stawiać czoła wyzwaniom. Zaczęłam też grać w golfa, ale czeka mnie jeszcze sporo nauki.