Nasz zespół Charlotte

Charlotte

Stanowisko: Analyst
Dział: Private Fund Group
Lokalizacja: Nowy Jork
W Credit Suisse od lipca 2014 r.

Ukończyłam ekonomię ze specjalizacją hispanistyczną na Uniwersytecie Columbia. Semestr zimowy trzeciego roku spędziłam w Argentynie, a potem zaczęłam szukać stażu w sektorze finansów. Zdecydowałam się na udział w programie Sales and Trading w Credit Suisse, ponieważ spodobała mi się struktura programu i osoby, które spotkałam podczas procesu rekrutacyjnego. Poznałam cały dział Fixed Income i miałam do czynienia z pełną ofertą różnorodnych produktów.

Po zakończeniu stażu przyjęłam propozycję pracy na pełen etat w biurze Leveraged Finance Capital Markets, które jest częścią działu Global Credit Products. Poznałam działalność banku i finanse, a po półtora roku byłam gotowa spróbować czegoś innego. Skontaktowałam się z naszym zespołem Internal Mobility i po paru tygodniach odbyłam rozmowę w Private Fund Group, gdzie obecnie pracuję.

Charlotte – runner, traveler, mentor, problem solver, beach lover, foodie, skier, optimist

Private Fund Group to globalny doradca z obszaru private equity, zajmujący się przede wszystkim sprzedażą udziałów private equity na rynkach pierwotnym i wtórnym. To, jak będzie wyglądał mój dzień, zależy od aktualnego etapu realizowanej transakcji. Przygotowuję materiały promocyjne, gdy staramy się pozyskać nowe zlecenia, pracuję nad materiałami marketingowymi podczas planowania nowych transakcji lub odpowiadam na pytania potencjalnych inwestorów związane z procedurą due diligence.

Szkolenia, w których uczestniczą stażyści i nowo zatrudnieni pracownicy, są na początku bardzo intensywne, lecz prawdziwą wiedzę zdobywa się podczas pracy: zadając pytania i biorąc udział w realizacji zadań. Ponadto uczymy się od naszych mentorów. Stażyście lub analitykowi (Analyst) o stażu pracy krótszym niż rok przydziela się mentora, zarówno wyższego, jak i niższego szczebla. Mentorzy wyższego szczebla przedstawili mi ogólny obraz sytuacji, natomiast mentorzy niższego szczebla odpowiadali na pytania dotyczące codziennej pracy i udzielali informacji zwrotnych. Moi mentorzy nie byli członkami mojego zespołu.

Takie rozwiązanie pomaga budować sieć kontaktów z pracownikami różnych działów oraz pozyskiwać opinie osób, które patrzą na sprawy z innej perspektywy. Aktualnie sama jestem mentorem nowych uczestników programu Summer Analysts i cieszę się, że mogę pomóc im w karierze.

W wolnym czasie uwielbiam zwiedzać Nowy Jork. Zawsze odwiedzam nowe restauracje i wystawy, a także chodzę biegać po Central Parku. Latem staram się spędzać weekendy poza miastem, na plaży, natomiast zimą uwielbiam jeździć na nartach. Mamy tzw. urlopy ciągłe, tj. okresy bezwzględnie wolne od pracy. Żadnych e-maili ani telefonów. W tym czasie podróżuję i zapominam o całym świecie.