Nasz zespół Aakankhsha

Aakankhsha

Stanowisko: Assistant Vice President
Dział: Group Finance
Lokalizacja: Pune, Indie
W Credit Suisse od listopada 2012 r.

Zanim rozpoczęłam pracę w Credit Suisse, studiowałam inżynierię na Uniwersytecie w Nagpur, a następnie pracowałam w obszarze doradztwa IT. Praca ta polegała na wykonywaniu niezwiązanych ze sobą zleceń. Brakowało mi poczucia, że swoją pracą współtworzę większą całość, chciałam też zrozumieć mechanizmy sterujące biznesem. Zmieniłam zatem pracę, aby moje obowiązki zawodowe wiązały się z biznesem, na który miałabym realny wpływ.

Swoją wiedzę specjalistyczną wykorzystuję do usprawnienia procesów technologicznych. Dzięki temu pracownicy Credit Suisse mogą pracować lepiej i wydajniej. Mój zespół zapewnia wsparcie w zakresie oprogramowania finansowego. Pomagamy kolegom z rozmaitych działów rozwiązać konkretne problemy technologiczne. Dążymy do uproszczenia, standaryzacji i optymalizacji.

Meet Aakankhsha – optimist, problem solver, cook, pragmatist, music lover, leader, avid traveler, team player

Moje stanowisko wiąże się z decyzyjnością. W pracy konsultanta zasady są proste: skończyć jedno zlecenie i rozpocząć kolejne. Natomiast gdy klient jest jednocześnie pracodawcą, zaangażowanie w projekt przekłada się na długofalowy sukces. W moim przekonaniu im większa odpowiedzialność, tym większe poczucie sukcesu. Taki styl pracy bardzo mi odpowiada.

Większość podlegających mi pracowników stawia pierwsze kroki w korporacyjnym świecie, dlatego tak ważne jest aby wspierać ich rozwój zawodowy. Dbam o to, aby każdy w zespole rozumiał na czym polega nasza praca, jakie jest jej znaczenie i wpływ na działalność banku. A każdy pracownik, który ma wyjątkowo dobry pomysł, otrzyma wsparcie niezbędne do jego realizacji.

Dzięki pracy w Credit Suisse realizuję cele zawodowe, o których wcześniej nawet nie myślałam. Ponadto mój rozwój zawodowy nie ogranicza się do obecnego stanowiska – w Credit Suisse docenia się talent pracowników i kładzie duży nacisk na rozwój kariery. Każdy pracownik chętny przyjąć nowe lub dodatkowe zadania, otrzyma taką możliwość wraz z niezbędnym wsparciem.

Na co dzień we współpracy z zespołem i wewnętrznymi klientami analizuję zgłaszane problemy oraz planuję i wdrażam ich rozwiązania. Ostatnio opracowywaliśmy rozwiązanie umożliwiające bezpieczne przejście z jednej aplikacji na inną w ramach sieci banku.

W czasie wolnym zajmuję się swoja pasją – muzyką. Skłamałabym, mówiąc, że umiem śpiewać – ja po prostu słucham muzyki i to wszystkich gatunków: od utworów amerykańskich po tradycyjną muzykę hinduską. Lubię także podróżować. Niezapomnianym przeżyciem była podróż do Khardung La, przełęczy położonej w Himalajach, w regionie Ladakh, w stanie Dżammu i Kaszmir. Khardung La znajduje się na wysokości 5602 m n.p.m. i jest to najwyżej położona przełęcz, do której można dojechać autem!